Przeskocz do treści

Co powinien mieć licznik rowerowy Sigma?

Każdy rowerzysta korzysta z uroków jazdy w inny sposób. Nie wszyscy dokładnie planują swoje wyjazdy, traktują trasę jako trening czy wręcz jako dyscyplinę sportową. Niezależnie od tego czego oczekuje użytkownik od jazdy, każdy musi zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Poza światłami oraz kaskiem warto zakupić także licznik rowerowy. Może jego wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy nie jest oczywisty, ale może on ostrzec rowerzystę wcześniej niż on sam zdałby sobie sprawę, że - na przykład - gwałtownie nabiera prędkości, bo zjeżdża z górki. Wyświetlanie prędkości to podstawowa funkcja liczników prędkości.

Osoby, które chcą planować swoje wycieczki powinny wybrać licznik rowerowy, który dodatkowo poinformuje rowerzystę o jego średniej prędkości, czasie jazdy oraz odległości jaką przebył. Tę informację ułatwiają planowanie tras.

Warto wybrać licznik rowerowy, który pokazuje godzinę podczas jazdy. Dzięki temu pokusa by spojrzeć na komórkę czy zegarek jest mniejsza, a sam rowerzysta nie próbuje wygrzebać telefonu podczas jazdy.

Dla bardziej wymagających licznik daje możliwość zliczania wszystkich kilometrów jakie przebyli na swoim rowerze. Dzięki temu łatwiej jest określić kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne a kiedy zająć się konserwacją roweru.

Wybór licznika rowerowego zależy od potrzeb użytkownika. Jednym z ciekawszych produktów jest najnowszy licznik rowerowy Sigma. Popularność liczników rowerowych Sigma powoduje, że to odpowiednia firma, aby przeglądnąć wiele typów liczników i zorientować się w przedziałach cenowych za określone funkcje.