Przeskocz do treści

Czy koszulka termoaktywna to dobry wybór?

Podczas wysiłku fizycznego człowiek się poci, co jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym. Jest to niezbędne do schłodzenia organizmu, a głównym zadaniem koszulek termoaktywnych jest odprowadzenie tego potu z powierzchni skóry. Wpływa to znacząco na komfort cieplny. W związku z tym wyposażenie się w odzież termiczną na jesień i zimę to najlepsze rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie.

Koszulka termoaktywna – czy warto w nią zainwestować?
Należy pamiętać o tym, że przez wilgoć ciało aż dwadzieścia razy szybciej się wychładza, niż ma to miejsce w warunkach suchych. Dzięki odprowadzeniu wilgoci do zewnętrznej warstwy materiału powierzchnia skóry dłużej pozostaje sucha, dzięki czemu dłużej utrzymuje ona ciepło. Taką funkcję pełnią koszulki termoaktywne. Tego rodzaju ubrania zapewniają znacznie lepszą wentylację, a do tego łatwiej jest w nim utrzymać stałą temperaturę ciała, niezależnie od pory roku. Latem ciało jest bowiem przyjemnie chłodzone, a zimą odzież termoaktywna utrzymuje ciepło.  

Niektóre modele koszulki termicznej zawierają w strukturze materiału nitki z jonami srebra, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na właściwości bakteriostatyczne. Wraz z eliminacją bakterii i grzybów zmniejsza się nieprzyjemna woń ciała w wyniku spocenia się. Koszulka termoaktywna sprawdza się nie tylko zimą, ale także przy plusowych temperaturach. W sklepach dostępna jest nawet odzież termiczna przeznaczona specjalnie na okres wiosenno-letni czy też jesienno-zimowy w wersji ocieplanej.