Przeskocz do treści

Warto kupić razem z rowerem

Światła, lampy i hamulce – to elementy, w które musi być wyposażony każdy rower. Dyktują to obowiązujące w Polsce przepisy. Są też akcesoria, na które w chwili zakupu jednośladu można machnąć ręką. Ale czy warto?

Błotnik

O tym, jaką wartość w praktyce mają błotniki rowerowe najlepiej wiedzą ci, którym zdarzyło się jeździć jednośladem podczas opadów deszczu lub zaraz po nich. Mokra koszulka na plecach, zwłaszcza w pracy lub na spotkaniu ze znajomymi, nie należy do przyjemności. Jeszcze gorzej jest, gdy wraz z wodą trafia tam błoto. Można temu zaradzić tylko w jeden sposób – inwestując w błotniki rowerowe. Na rynku dostępne są modele odpowiednie do każdego roweru i stylu jazdy. Wiele z nich jest łatwa i szybka w montażu.

Kask

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo nie trzeba chyba przypominać. O ile o najmłodszych rowerzystów dbają polskie przepisy prawa, o tyle osoba dorosła sama decyduje o tym, czy w podróż rowerem wybierze się odpowiednio chroniona. Kaski rowerowe mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy przy każdej okazji chętnie wymieniają się swoimi argumentami. Jedno jest pewne – głowa to część ciała, którą warto w odpowiedni sposób zabezpieczyć.

Licznik

Dobrze jest kontrolować przejechany dystans. Zwłaszcza, jeśli pracuje się na wynik w zbliżających się zawodach. Przyda się więc licznik rowerowey bezprzewodowy, który zapamięta ilość przejechanych kilometrów i tempo, w jakim pokonane zostały poszczególne odcinki trasy. Dobry licznik zapamięta kilka ostatnich wyników, dzięki czemu łatwo będzie zaplanować kolejny trening w taki sposób, by w szybkim czasie przyniósł on spodziewane efekty.