Przeskocz do treści

Odzież termalna

Do rozpoczęcia przygody z bieganiem warto przygotować się jak najlepiej, tak by zupełnie nic nas nie zaskoczyło i żeby nasz organizm powoli przyzwyczaił się do wszelkich obciążeń. Rozpoczęcie biegania późną jesienią bądź zimą wymaga jeszcze lepszego zadbania o nasze zdrowie i nie wystarczy posiadać tylko i wyłącznie dobrych butów i dużej ilości pozytywnej energii. Akcesoria biegacza to oprócz wyżej wymienionych butów także odzież termalna, dzięki której nawet podczas minusowych temperatur nasze ciało będzie w stanie utrzymać stałą temperaturę i uniknąć przeziębienie i jej utraty. 

Akcesoria biegacza

Akcesoriami biegacza na zimę powinny być przede wszystkim długie i ocieplane getry, oraz przylegająca do ciała termalna bluza. Dzięki tym dwóm częściom ubioru będziemy mieć dużą pewność, że nasze bieganie będzie efektywne i że nie będziemy robić swojemu organizmowi na złość. Wiele początkujących osób, które chcą zacząć biegać popełnia bowiem mnóstwo błędów, przez które w późniejszym czasie musi ponieść konsekwencje. Jest to przede wszystkim zbyt wiele treningów, które są zbyt długie i bardzo intensywne. Ważne jest to, by zaczynać na spokojnie i z każdym treningiem nieco zwiększać liczbę przebiegniętych kilometrów. 

Ciepłe skarpety

Oczywiście do odzieży termalnej musimy również zaliczyć ciepłe skarpety, dzięki którym przez stopy nie będziemy wytracać cennego dla organizmu ciepła. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kiedy organizm jest wyziębiony, to jest on w dużo większym stopniu narażony na potencjalne kontuzje stawowo-mięśniowe, które w późniejszym czasie mogą nas niestety wyeliminować z treningu nawet na kilka miesięcy. Podczas rozpoczynania przygody z bieganiem ważna jest więc cierpliwość i myślenie o tym, by z każdym treningiem wprowadzać jakieś nowości i ciekawe rozwiązania.

Wyposażenie i akcesoria dla biegaczy dostępne na stronie sklepu MikeSport.